Новини      

     
Студія     
     
Складові звуку     
     
Компоненти     
     
Оформлення     
     
Hi-End проекти     
     
Hi-Fi проекти     
     
Прості проекти     
     
Шумоізоляція     
     
Чемпіонат     
     
Контакти     
     
Партнерство     
     
     
     
     
 

Чемпіонат з автозвуку

     Автозвуковий спорт сягає своїм корінням сімдесятих років минулого століття. За роки свого існування він видозмінився, постійно вдосконалювались правила та система суддівства. На сьогодні є декілька міжнародних федерацій автозвуку, які представлені і в Україні - це всесвітня IASCA, європейська EMMA, представлена Федерацією автозвукового спорту України, та російський СПЛ-клуб. За версіями кожної з цих організацій проводиться свій чемпіонат України, що налічує певну кількість етапів та фінал. За версіями IASCA та EMMA також проводяться Європейські фінали.

     Змагаються учасники в двох категоріях - з якості звуку (SQ), та з максимального звукового тиску (SPL). Якщо використати алегорії, то ці категорії можна порівняти відповідно з фігурним катанням та важкою атлетикою.
     Кожна з категорій поділена на класи, але цей поділ відмінний в різних федераціях, тому для більш детального ознайомлення з правилами рекомендую відвідати відповідні веб-сторінки.
     Змагання з якості звуку (SQ)
     Хоча підходи та методи оцінювання якості звучання автомобільних аудіо систем в різних федераціях дещо відрізняються, але очевидно, не кардинально. Оцінюються тональний баланс та сцена, лінійність та фазова зведеність компонентів. Для цього використовуються спеціальні суддівські диски з записами як технічних треків, так і різнопланових музичних композицій.
     Змагання з максимального звукового тиску (SPL)
     Чесно кажучи, до музики ця категорія має мало відношення. Суть - добитись максимального звукового тиску, який вимірюється відповідним устаткуванням, використовуючи спеціально для цього спроектовані аудіо системи. Музику на таких системах слухати практично неможливо, але, знову ж, в плані видовищності вони значно випереджають змагання з якості. Тому ці дві категорії завжди будуть на змаганнях іти поруч.
     Паралельно з цими двома видами можуть проводитись змагання зі стайлінгу та тюнінгу як інтер`єрів, так і екстер`єрів автомобілів.
     Чемпіонат з автозвуку - не лише для професіоналів. Кожною федерацією передбачені класи, в яких виступають любителі, змагаючись між собою. Тому запрошую бажаючих спробувати свої сили, та випробувати свої автомобілі. Зрештою, чемпіонат - це не лише змагання за перемогу, це місце спілкування однодумців та зацікавлених людей, місце, де можна навчитись чогось нового і поділитись з іншими своїми здобутками.