Новини      

     
Студія     
     
Складові звуку     
     
Компоненти     
     
Оформлення     
     
Hi-End проекти     
     
Hi-Fi проекти     
     
Прості проекти     
     
Шумоізоляція     
     
Чемпіонат     
     
Контакти     
     
Партнерство     
     
     
     
     
 

Стелсобудування

     Стелс (з англ. неведимка) в автозвуці - це технологія прихованого монтажу тих чи інших акустичних компонентів. В першу чергу громіздких ящиків для сабвуферних динаміків, які "відкусують" у вантажних відділень легкових автомобілів чималий об`єм. Так от, ця технологія передбачає використання для монтажу різних порожнин, як, наприклад, ніша під запаску, задні крила тощо.

     Думаю, буде корисно ознайомитись із означеною технологією на прикладі побудови простого корпуса для сабвуфера типу стелс в задньому крилі автомобіля Мазда 626.
     Спершу, звісно, на стадії, так би мовити, прикидки, потрібно з точністю хоча би до одного-двох літрів розрахувати об`єм майбутнього ящика, щоб він співпадав з необхідним для використаного динаміка. А оскільки форма ящика зовсім не проста, то дана задача далеко не тривіальна. Потім робиться з акустичного матеріалу, здебільшого для сабвуферів це фанера товщиною приблизно 20 мм, основа в місці майбутнього розміщення.

       

      На фотографіях зображено, як корпус своїми стінками максимально наближено повторює форму ніші вантажного відділення. А сказано вище про простий сабвуфер-стелс тому, що, як видно, форма цієї ніші досить проста.
     На наступній фотографії корпус уже проклеєний, здебільшого підігнаний, передня стінка з подвійного листа - для збільшення жорсткості конструкції, що позитивно впливає на звучання, а також для можливості красивого монтажу захистної сітки-гриля. Не забуто також технологічний отвір, в який утоплюється завіса кришки багажника.

       

     Потім настає найскладніший та, як би це не видавалося дивним на сторонній погляд, найтриваліший період точної підгонки корпуса до місця його майбутнього розміщення. Повірте, це не легко - забезпечити ідеальне прилягання до усіх суміжних поверхонь автомобіля. Ну і остаточне декоративне оформлення - обклеювання тим чи іншим типом матеріалу (як варіант - пофарбування). Матеріали бувають різні, це може бути карпет, який забезпечить схожість з килимком та бічними стінками багажника автомобіля, або шкіра/алькантара/шкірзамінник, якщо потрібно згідно з дизайнерською задумкою корпус сабвуфера виділити певним чином.

       

     В даному випадку сабвуфер обтягнутий карпетом Daxx, приємним на вигляд та зносостійким.
     Будуючи сабвуфери за технологією стелс особисто я завжди отримую велике задоволення, адже це те, що завжди робить даний автомобіль унікальним, не подібним на усі інші, де можна проявити творчість та уміння в повну силу.