Переосмислення

     Пройшло уже декілька років з моменту поїздки. Багато що змінилось. Помер Саї Баба, хоча ашрам залишається і люди далі їздять туди, чекаючи на нового старого месію. Людину, якій поклоняються, як богові. Яку вважали богом.
     Розмістив цей розділ я першим, хоча, за логікою, він мав би завершувати цикл розповідей про поїздку, з певних причин.

     Не буду занурюватись надто глибоко, торкнусь тільки того, що на поверхні і видно неозброєним оком.


     Це ворота, через які проїжджаєш по дорозі до ашраму. На них красується емблема Саї Баби, що символізує об'єднання усіх релігій Землі. Хоч їх і більше, але на емблемі символи п'яти. Що утворюють пентаграму. Наведу цитату з загально доступної бібліотеки Вікіпедія:

     Пентаграма — геометрична фігура, утворена правильним п'ятикутником і рівнобедреними рівновисокими трикутниками, побудованими назовні п’ятикутника на його сторонах як на основах...

     Пентаграма використовувалася як символ в Стародавній Греції і Вавилонії, і використовується сьогодні як символ віри в багатьох неоязичницьких релігіях, таких як, наприклад, Вікка, подібно як хрест у християн чи Зірка Давида у іудеїв. Пентаграму пов’язують з магією, і багато людей, які практикують новоязичництво, вірять в силу ювелірних виробів із зображенням пентаграми, носячи їх...

     Ось декілька фото, щоб роздивитись ближче:


     Одна з його книг:


     Особливо показова версія:


     Якщо уважно придивитися, то емлема ніби прикриває на фоні ще одну пентаграму, на цей раз обернену. Що таке обернена пентаграма розписувати тут уже не буду, прошу сходити за посиланням і прочитати в тій же Вікі. Ще пропоную зробити пошук в інтернеті, чи там же, на Вікі, за словом "Бафомет".
     Індія вся переповнена символами. Тому пояснювати це випадковістю, збігом обставин не будемо.
     Одна релігія, одна мова, єдина валюта, єдиний світовий уряд... новий світовий порядок...

     Ще одна світлина, обложка однієї з книг Саї Баби:


     По центру обложки зображення ока на фоні сонячних променів. Так зване, "всевидяще око великого архітектора всесвіту". Цей символ бере початок з древнього Єгипту (око бога Гора), на сьогодні один з ключових символів масонів. Той же самий пошук дасть зацікавленим відповідь на запитання, кого мають на увазі під цим архітектором.

     "Небезпечна це річ - виходити за поріг. Варто ступити на дорогу і, якщо дати волю ногам, уже не знаєш, куди тебе занесе" (с).
     Саму розповідь про поїздку я залишив незмінною. І через призму цього переосмислення ще яскравіше усвідомлення висновку, зробленого мною в кінці поздки, про те, якою цінністю ми насправді обдаровані і як неуважно, хотів навіть вжити слово зневажливо, ми відносимось до неї.


© Рост — Львів