Постаті Меджугор'я

     В Меджугор'є добре їхати більшою організованою групою, тому що в такому випадку для вас відкривається можливість зустрічі зі знаковими людьми, без яких це місце було б іншим.
     Перша пам'ятна зустріч - Тереза. Про таких людей кажуть - Світло очей моїх!


     Ця жінка, променисті очі якої вражають своєю глибиною, родом з Хорватії. Вона вирішила присв'ятити власне життя служінню Богородиці, цим і займається.
     Добре знаючи російську мову, Тереза заопікується в першу чергу усіма паломниками з території колишнього СРСР, особливо українцями. Тепер уже стали звичними її поїздки до нас у Зарваницю.
     Здається, що вона всюди: допомагає музикантам на Адорації кожного дня, промовляючи до частини людей, що розуміють російську, організовує зустрічі, працює перекладачем, і це лише видима частина айсбергу... І ці сяючі очі, які запам'ятовуються надовго...

     Друга зустріч - Патрік та Ненсі.
     Живуть вони в палаці, який збудував Патрік. Тому що він - мільйонер. Успішний канадський бізнесмен, твердий атеїст, в житті якого був один бог - долар. Все купується і продається. Але прочитане одне послання Богородиці заставило його круто змінити своє життя, продати весь великий бізнес і переїхати жити в Меджугор'є, щоб "бути сусідою Богородиці".


     Палац, ворота в якому не закриваються. Смисл життя людей, що проживають в ньому - теж служіння Богородиці, Цариці світу.     Можливо, сам палац і не є зразком витонченості ліній, але збудовано все надійно, на віки.
     І кожного дня, по декілька раз, на зустрічах з паломниками Патрік розповідає історію свого життя. Емоційно. Захоплено. Багато років поспіль. Якщо б це двелось робити мені, думаю, я завив би ще першого тижня.
     І Ненсі, глибока, практична, розумна, по-дитячому щира...

     І ще зустрічі, зустрічі... Поїздка в "мамине село". Поїздка в поселення наркоманів, колишніх і... не зовсім колишніх, яким колишні допомагають позбутись своєї згубної залежності. Не розповідатиму всього, самі побачите і почуєте...


© Рост — Львів